Articles

گرم شدن رابطه جنسی 👩‍❤️‍👨 5 راهکار گرم شدن رابطه جنسی

راهکار هایی برای گرم شدن رابطه جنسی

امروزه روابط عاطفی نقش بسیار مهمی در پیشرفت و جایگاه زوجین در جامعه دارند. اگر آن ها رابطه گرم و صمیمی داشته باشند، می توانند با روحیه ای شاد کار های خود را جلو ببرند. با داشتن رابطه ای گرم آن ها می توانند در آرامش کامل و با دلگرمی به کار های روزانه خود برسند.

مشاوره روانشناسی برای مشکلات جنسی

عده زیادی نیز روابط عاطفی بسیار خوب و شادی با یکدیگر دارند. آن ها نیز می توانند با رعایت برخی از نکات به روابط خود گرمای بیشتری ببخشند. ما قصد داریم تا در ادامه این مطلب تمام نکات و راهکار های کاربردی برای داشتن روابط عاطفی بسیار خوب را برای شما بگوییم. همچنین در ادامه برخی از مشکلات زوجین را به همراه راهکار هایی برای از بین بردن آن ها خواهیم گفت.

 

گرم شدن رابطه جنسی

برای مشاوره میتوانید روی لینک زیر کلیک کنید

مرکز مشاوره جنسی و سکستراپیست منطقه 1

گرم شدن رابطه جنسی برای داشتن رابطه عاطفی ایده آل راهکار هایی برای گرم شدن رابطه جنسی

مشاوره و درمان اختلالات جنسی و غنی سازی روابط جنسی با سکس تراپی در تهران زوج درمانگر خوب
زوج درمان گر و سکس تراپی در تهران

از موارد مهمی که به داشتن روابط عاطفی کمک می کند، گرم شدن رابطه جنسی می باشد. برخی از زوجین به دلایل متفاوتی اطلاعات لازم را برای چگونگی رفتار در مقابل روابط زناشویی ندارند. آن ها با نداشتن آگاهی لازم با مشکلات زیادی در زندگی خود روبه ‌رو می‌ شوند.

 

این مشکلات و عدم آگاهی ها گاهی منجر به تنش هایی در روابط عاطفی می شود. تنوع طلب بودن در موارد جنسی، زیاد شدن آمار طلاق در جامعه، بی احترامی به یکدیگر و … از آثار این مشکلات و بحران ها می باشند.

رایج ترین مشکلات جنسی

شما از زوجی که چندین سال است با یکدیگر زندگی می کنند بپرسید که روابط عاطفی و زناشویی شما از گذشته تا کنون به چه صورت بوده است. در بیشتر موارد آن ها می گویند که اوایل ازدواجشان اشتیاق جنسی بیشتری نسبت به امروز داشته اند.

ولی با این وجود هنوز هم روابطشان پا برجاست اما نه مثل اوایل. باید گفت که این امر بسیار طبیعی است که میل جنسی برای زوجین به مرور زمان کاهش می یابد. طبق بررسی ها فهمیده اند که ۱۸ ماه اول زندگی زناشویی اوج مرحله شیدایی آن ها می باشد. پس از گذراندن این دوران به مرور زمان اشتیاق جنسی آن ها کاهش می یابد‌.

 

در این دوران معمولاً اختلاف در میل جنسی پیش می آید. به این صورت که یکی از زوج ها نسبت به دیگری میل کمتری به رابطه جنسی پیدا می کند. باید این اختلاف اهمیت کافی را برای شما داشته باشد. زیرا در صورت توجه نکردن به آن از حالت عادی خود خارج می شود. همچنین منجر به سرد و بی روح شدن روابط زناشویی می شود.

 

عده‌ ای از زوجین بر این باورند که روابط زناشویی و گرم شدن رابطه جنسی اتفاقی کاملا عاشقانه و خود جوش می باشد. اما باید گفت که به شدت اشتباه می کنند. آن ها باید در این زمینه اطلاعات لازم را به دست آورند و برنامه ریزی مناسبی داشته باشند.

زیرا رابطه جنسی شامل قسمت بسیار مهمی در زندگی انسان است. حتی با داشتن روابطی درست رضایتتان از زندگی نیز بیشتر می شود. پس حتماً با یاد گیری و آموزش های لازم به روابط خود جهت دهی بخشید.

 

با هدیه هایی کوچک روابط خود را گرم تر کنید.

 

مشاوره جنسی و سکستراپی در تهران

برای گرم شدن رابطه جنسی خود خواسته هایتان را با یکدیگر در میان بگذارید راهکار هایی برای گرم شدن رابطه جنسی

 

صحبت کردن درمورد رابطه جنسی با یکدیگر باید برای تان راحت باشد. طبق بررسی ها فهمیده اند اکثر زوجین این توانایی را ندارند تا در روابط زناشویی خود خواسته و نیاز شان را به راحتی بیان کنند. بنابراین یا نیاز خود را نمی گویند و یا آن را به صورت ناسازگار بازگو می کنند.

راهکار هایی برای گرم شدن رابطه جنسی  ; برای مثال فردی دوست دارد تا همسرش در روابط عاطفی با او مهربان تر و محبت بیشتری داشته باشد .اما این خواسته خود را به شیوه ای غلط بیان می کند و می گوید که ” تو محبت کافی به من نمیکنی”. به گفته سوزان تانسند با این طرز صحبت نیاز خود را نگفته است بلکه انگار از همسرش انتقاد کرده است.

همچنین او می‌ گوید که در مواقع نیاز به محبت، بهتر است خواسته خود را با جمله ” من فکر می کنم پیش از این که این رابطه بهتر از زمان بیشتری را به محبت هم اختصاص دهیم” بیان کرد. پس به طور کلی بهتر است خواسته های خود را در قالب جملات انتقادی بیان نکنید و عباراتی چون “من ترجیح می دهم”، “به نظر من به جای … بهتر است” استفاده کنید حتی با به کار بردن این عبارات گفت و گو های زناشویی بسیار دلچسب تر می شوند.

اگر در روابط زناشویی خود نیاز هایتان را با عباراتی زیبا و مثبت مطرح کنید،همسرتان نیز در بیشتر مواقع خواسته شما را بدون هیچ کمی و کاستی انجام می دهد. پس این مدل از صحبت کردن به تنهایی یکی از راهکار های گرم شدن رابطه جنسی می باشد. زیرا لحن صحبت و نوع درخواست شما به صمیمیت رابطه تان عمق زیادی می دهد.

 

نیاز هایتان را با یکدیگر در میان بگذارید.

 

وفای به عهد و پیمان در داشتن رابطه ای بهتر

 

راهکار هایی برای گرم شدن رابطه جنسی ; همان طور که می دانید داشتن روابطی خوب و صمیمی بین زوجین به گرم شدن رابطه جنسی آن ها می افزاید. وفای به عهد و پیمان نیز روابط را صمیمی تر می کند. به عبارتی می توان گفت که با پایبند بودن به عهد خود پس انداز وفای به عهد از طرف همسر خود را دارید. اما اگر به قول  و قرار خود پایبند نباشید، همسرتان نیز دیگر هیچ تعهد و قولی را نخواهد پذیرفت.

 

فهمیدن زبان ابراز عشق همسرتان

 

راهکار هایی برای گرم شدن رابطه جنسی ; به پیشنهاد دکتر پت لاو یکی دیگر از مواردی که به گرم شدن رابطه جنسی کمک می کند، یادگیری زبان ابراز عشق یکدیگر می باشد. به طوری که این پیشنهاد جزو پیشنهاد های مهم او به حساب می آید. به گفته دکتر پت لاو این کار به شما در نفوذ به قلب همسرتان کمک بزرگی می کند و باعث می شود که میل جنسی او افزایش یابد. خرید هدیه های چون گل رز، شکلات، کادو و …از جمله این موارد می باشند.

 

برخی از نکات برای افرادی که دارای اشتیاق جنسی زیادی می باشند

 

راهکار هایی برای گرم شدن رابطه جنسی  برخی از زوج ها در رابطه جنسی تمایل شان بالا پایین است. به این صورت که یکی اشتیاق بیشتر و دیگری اشتیاقی کمتر دارد. دکتر پت لاو در کتاب “گرم گرم با یک همسر” برای تعادل سازی تمایلات متفاوت میان زوجین راهکار هایی را پیشنهاد داده است.

 

دکتر لاو می گوید که اگر اشتیاق شما برای رابطه جنسی زیاد است، پس قبول کنید که شریک زندگی شما نیز به تحرک زیاد تری برای بیشتر برانگیخته شدن احتیاج دارد. پیش نیاز های همسرتان را برای عشق ورزی تامین کنید. به این صورت که هر میزان توجه ای که به او داشته باشید انگار همان میزان توجه را به خود کرده اید. به همین دلیل شما باید در این مدل از روابط حوصله بیشتری را صرف رابطه خود کنید.

 

لازم به ذکر است که میل جنسی هیچ ربطی به عشق و علاقه همسرتان ندارد. به این صورت که اگر همسرتان میل جنسی کمی دارد، به این معنا نمی باشد که عشق و علاقه اش هم به شما کم است. در این حالت توصیه می شود که با انجام کار هایی چون رقصیدن، ورزش کردن و سایر تفریحات سالم دیگر انرژی خود را تخلیه کنید.

 

نداشتن اشتیاق جنسی ربطی به دوست نداشتن همسر ندارد‌.

مرکز مشاوره ازدواج ،خانواده و زوج درمانی در سعادت آباد

برخی از نکات مهم برای افرادی که دارای میل جنسی کمی می باشند

 

راهکار هایی برای گرم شدن رابطه جنسی ; در رابطه جنسی و تمایلات خود بیشتر احساس مسئولیت کنید. شما باید روابط زناشویی را بخش مهمی از زندگی خود بدانید. می توانید برای اینکه خود را مسئولیت پذیر تر نشان دهید قراردادی یادداشت کنید و آن را امضا کنید.

نوشتن قرارداد در روابط عاطفی و زناشویی و پیروی از آن یکی دیگر از روش های گرم شدن رابطه جنسی می باشد. در این قرارداد به شرایطی که میل جنسی شما را زیاد می کند، اشاره کنید. با لحنی مثبت پیش نیازها و پیش شرط های خود را در قرارداد به طور کاملا واضح بنویسید. در برابر پاسخ خود به سوالات پرده پوشی نکنید.

 

روابط عاطفی

 

بهتر است بدانید که اشتیاق و رابطه جنسی با بالا رفتن سن و گذر زمان آن کم نمی شود. اگر با کاهش تمایلات جنسی روبه رو شدید، عواملی چون عادت، خستگی، تغییرات هورمونی، داروها، مواد مخدر، رژیم غذایی و … باعث این کاهش شده ‌اند. به همین دلیل باید این عوامل را بیابید و سپس آن ها را از بین ببرید. در ادامه به بررسی بیشتر آن ها خواهیم پرداخت.

  • داروها

برخی از افراد مجبور به استفاده از یکسری داروها هستند. برخی از داروها در تمایلات جنسی افراد تاثیرگذاری منفی دارند. برای مثال بعضی از آن ها باعث سرد مزاج شدن خانم ها و ناتوان شدن مردان در مسائل جنسی می شود. این دارو ها شامل دارو های ضد افسردگی، دارو های قلب، دارو های پایین آورنده قند خون و … می باشند.

 

  • خسته بودن

خستگی نیز تاثیر منفی در رابطه جنسی دارد. برای گرم شدن رابطه جنسی نباید دارای خستگی روحی یا افسردگی بود. زیرا اشتیاق جنسی را به شدت کم می‌ کنند و تمام انرژی شما را از بین می برند. بهتر است در صورت داشتن خستگی روحی و جسمی و عدم تمایل به داشتن رابطه زناشویی کمی صبر کنید تا شرایطتان مساعد شود. دقت داشته باشید که عدم تمایل روابط زناشویی ربطی به دوست نداشتن همسرتان ندارد‌. اگر احساس کردید که این عدم تمایل شما را آزار می دهد، توصیه می شود برای رفع مشکل خود به سراغ روانشناس بروید.

 

  • به وجود آمدن تغییرات هورمونی راهکار هایی برای گرم شدن رابطه جنسی 

طبق بررسی ها هنگامی که تغییرات هورمونی در خانم ها رخ می دهد، تمایل آن ها برای برقراری رابطه جنسی کاهش می یابد. این شرایط بیشتر در زمان یائسگی زنان می باشد.

 

  • عادت به یکدیگر 

راهکار هایی برای گرم شدن رابطه جنسی ; اگر مدت زیادی از ازدواج شما می گذرد، قطعاً چالش ‌های بسیار زیادی را پشت سر گذاشته اید. هنگامی که مدت زمان زیادی با همسرتان زندگی می کنید، به تدریج با آرام شدن تمایلات جنسی خود مواجه می شوید. چون دیگر به او مطمئن هستید. این امری کاملا طبیعی است. در اینجور مواقع شما باید یک سری تغییرات در زندگی خود انجام دهید. زیرا این تغییرات هستند که باعث از بین رفتن عادات می شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا