دسته‌بندی نشده

بهترین متخصص ارتوپد در سعادت اباد

همانطور که در قسمت های قبل نیز توضیح داده شد، متخصص ارتوپد در سعادت اباد به درمان انواع بیماری های عضلانی و اسکلتی کمک می کند. یکی از درد هایی که ممکن است بسیاری از ما آن را تجربه کرده باشیم، کمر درد است. کمردرد یکی از شایع‌ترین مشکلات سلامتی در جهان است که می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در برخی موارد، کمردرد خفیف است و با استراحت و درمان‌های خانگی بهبود می‌یابد.

اما در برخی دیگر، کمردرد شدید بوده و ممکن است نیاز به درمان‌های پزشکی داشته باشد و در صورت ابتلا، باید به یک پزشک ارتوپد مراجعه کرد. کمر درد از جمله درد های اسکلتی است که درمان به موقع آن توسط پزشک، تاثیر بسزایی در بهبود سلامتی و کنترل بیماری دارد. دکتر ارتوپد میتواند مشکلات مربوط به کمر درد را برطرق کند .

 

کمردرد، از جمله بیماری های مرتبط با متخصص ارتوپد در سعادت اباد

درمان کمردرد از طریق متخصص ارتوپد معمولا با یک معاینه فیزیکی و آزمایشات تصویربرداری آغاز می‌شود. این آزمایشات به پزشک کمک می‌کنند تا علت کمردرد را تشخیص دهد. پس از تشخیص علت کمردرد، پزشک یک برنامه درمانی مناسب را برای شما تجویز خواهد کرد که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 

  • درمان‌های غیرتهاجمی: این درمان‌ها معمولا اولین خط درمان برای کمردرد هستند و شامل موارد زیر می‌شوند: استراحت، داروهای مسکن و ضد التهاب، فیزیوتراپی، ماساژ، گرما درمانی و سرما درمانی.
  • درمان‌های تهاجمی: اگر درمان‌های غیرتهاجمی موثر نباشند، ممکن است پزشک به درمان‌های تهاجمی‌تری مانند این موارد روی آورد: تزریق استروئید اپیدورال، جراحی.

 

خار پاشنه و راه های درمان آن متخصص ارتوپد در سعادت اباد

 

معرفی متخصص ارتوپد در سعادت اباد ; خارپاشنه یک زائده است که در انتهای استخوان پاشنه ایجاد می‌شود. این زائده معمولا در اثر التهاب فاسیای کف پا ایجاد می‌شود. فاسیای کف پا یک رباط ضخیم است که از پاشنه پا تا انگشتان پا امتداد دارد. خارپاشنه می‌تواند باعث درد، سفتی و التهاب در پاشنه پا گردد.

این درد معمولا هنگام راه رفتن، دویدن یا ایستادن طولانی مدت ایجاد می‌شود. برای تشخیص خارپاشنه، پزشک ارتوپد معمولا معاینه فیزیکی انجام می‌دهد. در معاینه فیزیکی، متخصص ارتوپد به دنبال علائمی مانند درد، سفتی و التهاب در پاشنه پا می‌گردد. همچنین، ممکن است پزشک آزمایشات تصویربرداری مانند اشعه ایکس یا ام آر آی را تجویز کند.

درمان خارپاشنه معمولا با روش‌های غیرجراحی آغاز می‌شود. این روش‌ها شامل این موارد هستند: استراحت، داروهای مسکن و ضد التهاب، فیزیوتراپی وسایل کمکی.

 

پزشک ارتوپد همچنین ممکن است توصیه هایی در جهت کنترل و پیشگیری از تشدید خار پاشنه داشته باشد مانند:  

  • نگه داشتن وزن خود را در محدوده سالم
  • استفاده از کفش‌های مناسب
  • ورزش کردن به طور منظم
  • اجتناب از فعالیت‌های سنگین که باعث درد پاشنه پا می‌شوند

 

اگر درمان‌های غیر جراحی موثر نباشند، ممکن است متخصص ارتوپد به درمان‌هایی مانند موارد زیر متوسل شود:

  • تزریق استروئید
  • جراحی آرتروسکوپی
  • جراحی باز

خار پاشنه متخصص ارتوپد در سعادت اباد

اگر دچار بیماری هایی نظیر کمر درد یا خار پاشنه هستید، درمان سریع آنها می تواند از تشدید بیماری و درمان پرهزینه جلوگیری کند. از اینرو برای درمان اینگونه بیماری ها، می توانید به بهترین متخصصان ارتوپد شهر تهران که شامل متخصص ارتوپد در سعادت آباد، متخصص ارتوپد در تهرانپارس، متخصص ارتوپد در زعفرانیه و … است، مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا