دسته‌بندی نشده

لیست مراکز نمونه گیری آزمایش hiv در تهران

ویروس HIV چیست؟ آزمایش hiv در تهران

تست آزممایش hiv در تهران

ویروس HIV یک نوع عفونت است که از طریق روابط جنسی خون انتقال می یابد و یا می‌تواند از طریق مادر به فرزند در طول بارداری نیز از بدو تولد و یا در دوره شیردهی انتقال یابد.

تست آزممایش hiv در تهران

این ویروس سالها طول میکشد تا سیستم ایمنی بدن را ضعیف کند تا به مرحله نهایی یعنی مبتلا به بیماری ایدز برساند.

تست آزممایش hiv در تهران

بیماری اچ آی وی در صورت درمان نشدن منجر به سندرم نقص ایمنی اکتسابی خواهد شد که بسیار خطرناک است. فردی که مبتلا به ویروس HIV می شود تا آخر عمر این بیماری را همراه خود دارد.

تست آزممایش hiv در تهران

زیرا ویروس HIV درمان موثری ندارد. اما می‌توان با رعایت مراقبت‌های پزشکی این بیماری را کنترل کرد. در ادامه نحوه پیدایش ویروس HIV را بررسی می کنیم.

 

مراکز نمونه گیری آزمایش hiv در تهران

آزمایشگاه دکتر مهدوی

تست آزممایش hiv در تهران

02144975498

تماس

09127727298

موبایل

تهران، فلکه دوم صادقیه ،بلوار آیت اله کاشانی ،روبروی پمپ بنزین،ساختمان گلزار،طبقه دوم،واحد ۸،آزمایشگاه دکتر مهدوی

پروفایل آزمایشگاه دکتر مهدوی


ثبت درخواست ازمایش

میتوانید نام خود را وارد نکنید یا نام مستعار برای خود بکار ببرید.
لطفا درخواست آزمایش خود را مشخص کنید.
مثلا ; تهران - نارمک

میانگین هزینه آزمایش و نمونه برداری hiv

هزینه تست hiv و پاپ اسمیر در سال 1401 به شرح زیر است:

تست هزینه
تست HPV 950 هزار تومان

معرفی بهترین مراکز نمونه برداری hiv در تهران

 

در این قسمت سعی شده در هر منطقه از تهران یک مرکز و ازمایشگاه خوب نمونه برداری HPV در تهران به شما معرفی شود.

مرکز و آزمایشگاه hiv در مرکز تهران

این تست به صورت دقیق و صحیح,  توسط آزمایشگاه ویروس شناسی خاورمیانه
انجام میپذیرد.

⭐⭐⭐⭐⭐

این آزمایشگاه در منزل نیز خدمات نمونه گیری hiv در تهران و شهرستان ها ارائه میدهد ( تحویل 2 روزه )

آزمایشگاه ویروس شناسی خاورمیانه

جهت تماس با کارشناسان در ساعات کاری با شماره

آزمایشگاه ویروس شناسی و hiv خاورمیانه

09212271841

تماس حاصل فرمایید.

 میدان فردوسی – خیابان سپهبدقرنی – چهارراه شاداب – پلاک 178 – طبقه 2

مرکز ازمایشگاه hiv غرب تهران

لینیک اورولوژی الهام

شهرک غرب، بلوار فرحزادی، دویست متر بالاتر از بلوار دادمان، کوچه ناخدا محتاج، انتهای بن بست، پلاک یک،طبقه یک

شماره تماس: 02188591523 – 021880773136 – 02188591358

مرکز نمونه برداری hiv در شرق تهران

آزمایشگاه میلاد – مراکز  hiv در تهران

بزرگراه رسالت به سمت شرق، بعد از چهارراه تیرانداز، تهرانپارس پلاک 104 طبقه 4

مرکز خدمات سلامت جوادیه – مراکز  hiv در تهران

تهرانپارس، انتهای خیابان جشنواره، خیابان زهدی، ابتدای خیابان ملکی، پلاک ۳۷۷

شماره تماس: 02155149469

مرکز نمونه گیری hiv در شمال تهران

آزمایشگاه نیلو (مخصوص اقایان)

خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک ساعی، خیابان 32، شماره 4، طبقه 2

شماره تماس: 02188208441 – 02188208442

 

hiv چگونه در جهان دیدار شد؟

تست آزممایش hiv در تهران

 عوامل موثر زیادی در پیدایش ویروس HIV نقش دارند. مهم ترین این عوامل مسافرت های بین المللی، سازمان خون، سطح گسترده ای از مواد مخدر تزریقی و موارد دیگر است. هم اکنون یکی از مواردی که بسیار زیاد در افزایش میزان HIV در جهان تاثیر گذار است روابط جنسی کنترل نشده است.

با وجود اینکه در برقراری روابط جنسی روش های پیشرفته ای از پیشگیری ویروس HIV وجود دارد اما همچنان این ویروس در حال گسترش است. در ادامه مهم ترین دلایل مهم انتشار بیماری ایدز در جهان را بررسی می کنیم. تست HIV تنها راه مطمئن تشخیص ابتلا به این ویروس است.

افراد مبتلا به ویروس HIV معمولا سالم به نظر می رسند و همانند افراد حاضر در اجتماع دیگر زندگی می کنند و به زندگی معمولی خود ادامه می دهند.

 

 

نحوه تشخیص ویروس HIV در آزمایش hiv در تهران

 

بسیاری از مراجعه کنندگان برای آزمایش hiv در تهران درباره چگونگی تشخیص این ویروس خطرناک سوال میپرسند.

شما نمی توانید بدون تست HIV متوجه شوید که فرد نزدیک شما مبتلا به این ویروس است یا خیر. در واقع اغلب افراد مبتلا به ویروس HIV علائم فیزیکی ندارند و متوجه این بیماری در خود نمی شوند.

فرد مبتلا به ویروس HIV ممکن است با علائمی که با علائم بیماری های دیگر شباهت دارد رو به رو شود. علائم ظاهری و جسمی فرد مبتلا به ویروس اچ آی وی به این شکل است؛ خستگی، گلو درد، جوش، غده لنفاوی بر امده و سر درد. شخصی که به ویروس HIV مبتلا می شود سیستم دفاعی بدن شخص ضعیف می شود. تقریبا اغلب کسانی که به تازگی مبتلا به ویروس اچ آی وی می شوند، به علائمی مانند علائم آنفولانزا مبتلا می شوند. این علائم تب، خارش پوستی، تحریک پوست، خستگی، درد ماهیچه، درد مفاصل است. 

 

این علائم در عفونت اولیه ویروس HIV  مشاهده می شود. همانطور که میدانید این علائم با بسیاری از علائم بیماری های دیگر مشترک است. بنابراین تشخیص این بیماری ممکن است به تاخیر بیفتد. برای خواندن آزمایش اچ آی وی به کیت که سه حرف بر روی آن نوشته شده است توجه کنید. این سه حرف T2، T1  و c  است. در صورتی که خط روبه روی کنترل رنگی باشد نتیجه است صحیح است. وجود یک خط بر روی کیت نشان دهنده پاسخ منفی آزمایش است و وجود دو یا سه خط نشان دهنده پاسخ مثبت آزمایش است. دقت کنید در صورتی که کنترل رنگی نشود پاسخ آزمایش نامعتبر می باشد. 

 

 

 

تشخیص آزمایش HIV  در آزمایش hiv در تهران

برای تشخیص آزمایش الایز سه روش گزارش می شود و به این شکل است. 

 1. Negative   و positive 

همانطور که واضح است negative   به معنای منفی بودن آزمایش است و ویروس HIV در بدن شخص وجود ندارد. Positive  نیز به معنای پاسخ مثبت آزمایش است و به این معنی می باشد که ویروس HIV در بدن فرد وجود دارد.

 1. Non Reactive و  Reactive 

این پاسخ در آزمایش نشانه تاکید جواب از وجود یا عدم وجود آنتی بادی در بدن است. Non Reactive  به معنای این است که آنتی بادی در بدن وجود ندارد یعنی فرد به بیماری ایدز مبتلا نشده است. در صورتی که بیماری ایدز وارد بدن شده باشد هنوز آنتی بادی در بدن تولید نشده است. در این گونه مواقع بهتر است آزمایش مجدداً تکرار شود. Reactive به معنای ویروس نقص سیستم ایمنی انسان ای در بدن موجود است. 

 1. عدد بین ۰ و ۵/۱

این حالت از آزمایش دستگاه با توجه به میزان جذب چاهک عدد را نشان می دهد. در این آزمایش یک عدد به عنوان نقطه تصمیم گیری در پاسخ گزارش می شود. این عدد به طور معمول ۰/۱ است. اگر عدد بدست آمده از این مقدار کمتر باشد جواب آزمایش منفی، اگر نزدیک به آن باشد آزمایش مجدد و اگر بیشتر باشد آزمایش مثبت است. 

 

 

 

روش های پیشگیری از HIV

در ازمایشگاه های آزمایش hiv در تهران توصیه هایی برای روش های پیگیری گفته میشود.

 در مراحل نهایی این بیماری شخص مبتلا مشکلاتی را در بدن خود احساس می کند.

این ویروس عفونتی را از طریق باکتری و قارچ در بدن ایجاد می کند که مکانیزم دفاعی بدن را فرا می گیرد و درگیر می کند.

راه های متعددی برای ابتلا به ویروس HIV وجود دارد از جمله این راه ها به مقاربت جنسی، عدم رعایت سلامت جنسی و شیر دادن مادر مبتلا به HIV به کودک اشاره می شود.

همانطور که روش های ساده ای برای انتقال این ویروس وجود دارد، راه های ساده و متفاوتی نیز برای پیشگیری از بروز این ویروس معرفی شده است. روش های پیشگیری از بروز ویروس HIV ؛

 • استفاده نکردن از سرنگ آلوده
 • استفاده نکردن از تیغ شیو شخص دیگر
 • روابط جنسی ایمن و کنترل شده
 • نداشتن شریک جنسی متعدد
 • رعایت سلامت جنسی در حین نزدیکی
 • رعایت سلامت بارداری قبل از اقدام به بارداری

با رعایت این موارد ذکر شده می توان تا حد امکان خطر بروز ویروس HIV در افرادی که در معرض این آلودگی قرار دارند را کاهش داد. 

 

تست ویروس HIV بر پایه ماده ژنتیکی این ویروس است و این تست به دنبال ماده ژنتیکی ویروس در خون است. انجام این تست مشخص میکند که فرد دارای این ویروس است یا خیر. علاوه بر آن می توان مقدار ویروس موجود در خون با نام تست مقدار بار ویروسی را تشخیص داد. تست ویروس HIV می تواند این بیماری را زودتر از انواع دیگر آزمایش ها شناسایی کند. 

 

 

 

فرایند تست HIV

فرایند تست آزمایش hiv در تهران چگونه انجام میشود.

تست های سنجش آنتی بادی شامل دو مرحله می باشند

 • آزمون الایزا
 • تست وسترن بلات

تست های آنتی بادی برای تشخیص ویروس اچ آی وی آنتی‌بادی‌های علیه این بیماری را تشخیص میدهند و نمی توانند به طور مستقیم این ویروس را کشف کنند. هنگامی که ویروس به بدن وارد می شود سیستم ایمنی بدن با تولید آنتی بادی واکنش هایی در مقابل عفونت این ویروس از خود نشان می دهد. آنتی بادی های موجود در بدن عفونت HIV را شناسایی میکنند و وجود آنها به همین دلیل است.

 

ضمنأ اینکه اینگونه تست ها بتوانند وجود آنتی بادی را در خون شناسایی کنند مدتی زمان می‌برد. بنابراین نتیجه میگیریم که نتایج مثبت نشان دهنده این است که فرد در گذشته به این ویروس مبتلا بوده است.

بنابراین این تست های آنتی بادی که موارد ابتلا در مواجهه اخیرا را شناسایی می کنند دارای محدودیت هستند. تست های آنتی بادی برای نوزادان مناسب نیستند.

 

 هنگامی که آنتی بادی از طریق مادر مبتلا به ویروس وارد بدن جنین میشود تا ۱۸ ماهگی نوزاد در بدن او باقی می ماند. بنابراین این تست نمی تواند برای تشخیص ویروس نوزاد مناسب باشد. زنانی که در معرض خطر ویروس HIV هستند اما قبلاً آزمایش تشخیص این بیماری را نداده اند می بایست در هنگام زایمان و یا بلافاصله بعد از آن با یک آزمایش سریع غربالگری شوند تا در صورت لازم با استفاده از داروها برای شیرخوار پیشگیری انجام شود. 

                                                     

 

 

 

ضرورت تست ویروس HIV بعد از رابطه جنسی نا سالم

بعد از آزمایش hiv در تهران یا سایر نقاط ایران باید از یکسری کار های دوری کنید.

سوال «چه مدت پس از رابطه جنسی آزمایش اچ آی وی مثبت میشود؟» سوال بسیاری از مراجعینی است که رابطه جنسی ایمن و محافظت شده ندارند و با فرد مشکوک ابتلا به HIV رابطه دارند. در این گونه موارد انجام تست HIV پس از رابطه جنسی بسیار اهمیت دارد و ضروری است.

یکی از راه های انتقال HIV رابطه جنسی است. اما با این حال گسترش این بیماری در جامعه از طریق همین راه در کشور ما در حال افزایش است. بنابراین تست اچ آی وی پس از رابطه جنسی را ضروری می‌دانیم. در نتیجه توصیه می کنیم که اقدامات بهداشتی و پیشگیرانه در انجام روابط جنسی رعایت شود.

کسانی که رابطه جنسی مشکوک داشته اند و می ‌خواهند از وضعیت سلامت خود مطمئن شوند می بایست برای تشخیص در صورت وجود آن تست اچ آی وی انجام دهند و برای درمان آن اقدام کنند.

 

 

 

 همانطور که ذکر شد علائم اولیه ویروس HIV بسیار عمومی و کلی بوده و مشابه بسیاری از بیماریهای رایج دیگر است و نمی‌توان به راحتی تشخیص داد.

بنابراین برای تشخیص این بیماری می بایست آزمایش ‌های تشخیصی را انجام دهید. با توجه به گفته های اداره کنترل ایدز، تشخیص ویروس اچ ای وی تنها با آزمایش خون انجام می شود.

هم زمان با ورود ویروس HIV تا زمانی که در آزمایش خون نشان داده شود چند ماه به طول می انجامد. در این هنگام توصیه می شود قبل از انجام آزمایش با مشاور صحبت های لازم انجام شود. اگر مشکوک هستید که به این ویروس مبتلا هستید می توانید با مراجعه به یک مرکز مشاوره، آموزش و مشاوره های لازم را دریافت کنید تا آزمایشات اچ آی وی را انجام دهید و لوازم پیشگیری را دریافت کنید. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا