زوج درمانگر

سکس تراپی و سکس تراپیست چیست؟

درمان مشکلات جنسی

سکس تراپی و سکس تراپیست چیست ؟

سکس تراپی را می توان نوعی روان درمانی برای برطرف کردن مشکلات روانی افراد در مورد تمایلات جنسی شان تعریف کرد.

در این متن موضوع سکس تراپی را به صورت جزئیاتی مورد بررسی قرار داده و به پاسخ برخی پرسش ها در این باره می پردازیم.

سکس تراپی علمی است که تمام افراد حتی من و شما در حال حاضر یا در آینده زندگی خود روزی برای داشتن یک رابطه موفق به آن نیازمند شویم.

سکس تراپی و سکس تراپیست چیست

سکس تراپی و مشاوره جنسی

سکس تراپی جهت بهبود عملکرد جنسی افراد صورت می گیرد و می تواند مشکلاتی از قبیل

  • زود انزالی
  • اختلالات نعوظ
  • عدم تمایل جنسی
  • تحریک دردناک
  • تاخیر در انزال و مسائلی از این دست را برطرف نماید.

از این علم همچنین برای درمان افرادی که میل جنسی بسیار بالایی دارند و یا از نظر روحی به دلیل تجاوز جنسی آسیب دیده اند و همچنین کاهش میل جنسی افراد سالمند نیز استفاده می کنند.

هدف نهایی از سکستراپی رضایت جنسی افراد و رفع چالش های عاطفی ناشی از اختلالات جنسی آنهاست.

مشاوره جنسی به برطرف کردن مشکلات جنسی کمک می کند، این مشکلات می توانند دائمی باشد یا به صورت موقت در برخی شرایط رخ دهند.

مشکلات یا اختلالات جنسی تجربه لذت جنسی را از افراد گرفته و ارضای جنسی را تحت تاثیر قرار می دهد علاوه بر این افراد دارای مشکلات جنسی در تهییج و تحریک جنسی نیز ممکن است دچار مشکل شده و روابط جنسی موفقی نداشته باشند.

در هر صورت برگزاری جلسات سکستراپی می تواند به برطرف کردن هر نوع مشکل در این رابطه کمک و علائم اختلال جنسی در فرد را از بین ببرد.

مرکز سکس تراپی و مشاوره جنسی در تهران

سکس تراپی و سکس تراپیست چیست

سکس تراپیست کیست

سکس تراپیست فرد متخصصی است که در زمینه بهداشت روان دارای مدرک آکادمیک بوده و دوره های آموزشی لازم برای انجام مشاوره های جنسی موثر را طی کرده است.

روان درمانی، مشاوره تخصصی، کمک به رفع مشکلات شخصیتی و عاطفی افراد در مورد تمایلات جنسی و … مسائلی هستند که یک سکستراپیست مجرب و متخصص به راحتی از پس حل آنها بر می آید.

سکستراپیست این موضوع را مدنظر دارد که مشکلات جنسی ریشه در مشکلات شخصیتی افراد و روابط اجتماعی آنها دارند.

فردی که بیماری جنسی به خصوصی دارد در حل مشکلات خود ناتوان بوده و تمایلات و قدرت جنسی او تحت تاثیر این مشکلات دچار اختلال شده اند، در این حالت برگزاری جلسات روان درمانی توسط سکستراپیست تنها راهکاری است که می تواند به این افراد در برطرف کردن مشکلات شان کمک کند.

در انجام روان درمانی و ارائه مشاوره جنسی مسائلی از قبیل آناتومی اندامهای جنسی، فیزیولوژی بدن فرد، عملکرد جنسی فرد و … مورد بررسی قرار گرفته و توصیه های لازم برای فرد جهت رفع این مشکلات صورت می گیرد.

توجه داشته باشید که علاوه بر این موارد ممکن است اعتقادات مذهبی و فرهنگی جامعه ای که فرد در آن زندگی می کند، محیط رشد و زندگی او از سالهای گذشته تا به حال و … نیز برای عملکرد کارآمد سکستراپیست مورد بررسی قرار گیرد.

سکس تراپی و سکس تراپیست چیست

درمان مشکلات جنسی

درمان مشکلات جنسی در حوزه علم سکستراپی می تواند شامل برطرف کردن مشکلات مختلفی باشد. در ذیل برخی از این مشکلات را که یک متخصص سکستراپیست به شما در حل آنها کمک می کند آورده ایم:

درمان خود ارضایی و راه حل ها

در مورد خودارضایی یا استمنا برخی افراد به غلط معتقدند که این مشکل با ازدواج یا به مرور زمان برطرف می شود.

در ابتدا لازم است بدانید که علم و تجربه خلاف این موضوع را ثابت کرده و مشکل خودارضایی مشکلی است که بدون درمان موثر و خود به خودی نمی تواند برطرف شود.

سکستراپیست متخصص با ارائه راهکارهایی می تواند به فرد در حل این مشکل کمک نماید.

درمان خود ارضایی در چند مرحله امکان پذیر است و در ابتدای روان درمانی بایستی به فرد ایمان به قابلیت درمان، تقویت اراده و راه حل های عملیاتی چون عدم تنها ماندن در خلوت، برنامه ریزی های منظم و مشغول شدن به کار و سرگرمی روزانه، گفتن ذکر خداوند به هنگام خطور افکار پلید به ذهن و … را آموزش داد.

درمان اختلال نعوظ

اختلال نعوظ نیز همچون سایر مشکلات جنسی قابلیت درمان دارد.

این مشکل که به ناتوانی جنسی مردان یا سرد مزاجی مردان معروف است با برخی راهکارها قابلیت درمان قطعی دارد.

اصلاح سبک زندگی، مصرف و تزریق دارو (به داخل آلت)، واکیوم، پروتز، روان درمانی و … راهکارهایی هستند که یک مشاور جنسی می تواند برای برطرف کردن ناتوانی جنسی یا اختلال نعوظ از آنها استفاده کند.

درمان واژینیسموس

رابطه جنسی ذاتا رابطه ای لذت بخش است و احساس درد ناخوشایند در آن به معنای وجود مشکل یا اختلالی در بدن فرد یا شریک جنسی او می باشد.

علم سکستراپی در این مورد با بررسی علت ایجاد مشکل می تواند پوزیشن های جنسی موثر بر کاهش درد و تجربه رابطه جنسی لذت بخش برای شما را رقم بزند.

درمان فتیشیسم

افراد مبتلا به اختلال فتیشیسم توانایی لذت از رابطه جنسی به طور طبیعی را ندارند و ایجاد ارتباط جنسی به صورت طبیعی برای آنها سخت است.

این افراد غالبا از طرق مختلفی به لذت جنسی می رسند به عنوان مثال یک فرد دارای اختلال فتیشیسم ممکن است با لیسیدن پا یا حتی کفش و جوراب احساس لذت جنسی داشته باشد اما توانایی لذت بردن و یا حتی ایجاد رابطه حقیقی جنسی را نداشته باشد.

سکس تراپی و سکس تراپیست چیست ؛ زوج درمانگری چیست

زوج درمانگری زمانی برای یک زوج لازم می شود که هر یک از آنها به تنهایی مشکل روانشناسی خاصی نداشته باشند اما در برقراری ارتباط با یکدیگر دچار مشکل شوند.

البته استفاده از تخصص و تجربه زوج درمان گر حرفه ای در این رابطه از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که در صورت مراجعه به یک فرد غیر متخصص و کارنابلد ممکن است این رابطه نه تنها اصلاح نشود بلکه دچار آسیب شدیدتر و شرایط حادتر نیز گردد. اغلب متخصصین سکس تراپی زوج درمانگری را با طی مراحلی به شرح زیر به انجام می رسانند:

  • ریشه یابی مشکل و تمرکز بر اصل مشکل بین زوجین
  • ارائه مشاوره های موثر در جهت برطرف کردن مشکل ارتباط بین زوجین (نه ارائه مشاوره به آنها به صورت فردی)
  • تمرکز بر ایجاد تغییر در ارتباط بین زوجین از همان ابتدای شروع پروسه زوج درمانگری
  • ایجاد انگیزه در زوجین برای درمان

سکس تراپی و سکس تراپیست چیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا