کلینیک پوست مو زیبایی

بوتاکس از چه موادی تشکیل شده برای چه مفید است

بوتاکس چیست؟

بوتاکس یا Botulinum toxin  سم بوتولینوم (BoNT) یک پروتئین نوروتوکسیک است که توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم و گونه های مرتبط تولید می شود. از آزاد شدن انتقال دهنده عصبی استیل کولین از انتهای آکسون در محل اتصال عصبی عضلانی جلوگیری می کند ، بنابراین باعث فلج شل می شود.  این سم همچنین به صورت تجاری برای اهداف پزشکی و آرایشی استفاده می شود.

مشاوره برای انجام بوتاکس با بهترین برند ایرانی و خارجی ( تحویل شیشه و  کارتون و باز شدن پلمپ بوتاکس جلوی خود شما )

کلینیک تخصصی پوست مو زیبایی سلین

۰۲۱۴۴۰۵۰۷۸۸

لیست همه دکتر های بوتاکس تهران کلیک

 

تاثیر بوتاکس

شادابی پوست و جوان ماندن صورت از دغدغه های همیشگی افراد به ویژه خانم ها می باشد. در حال حاضر روش های مختلفی برای رفع چین و چروک و جوانسازی پوست وجود دارد. یکی از این روش های تزریق بوتاکس می باشد. بوتاکس در واقع سمی به نام بوتولینوم می باشد که می تواند تاثیرات زیادی روی پوست افراد بگذارد.

 

بوتاکس

با افزایش سن و شل شدن عضلات، روی پوست صورت تغییراتی به وجود می آید که باعث آزار و اذیت افراد می باشد. این فرورفتگی ها و چین خوردگی ها باید توسط تزریق بوتاکس از بین برود. بوتاکس می تواند با فلج کردن فعالیت های عضلانی صورت، مانع از ایجاد خط و چین روی صورت شود. این امر باعث شادابی و جوانی پوست خواهد شد. 

 

این روش تنها برای زیبایی و جوانسازی پوست استفاده نمی شود بلکه می توان از آن برای درمان برخی از مشکلات نیز استفاده کرد. لوچی شدید چشم، پرش پلک، تیک گردن و … از مهم ترین مشکلاتی هستند که می توان آن ها را به وسیله ی این روش درمان کرد.

بوتاکس

مزایای بوتاکس چیست؟

 

در حال حاضر افراد زیادی اعم از مرد و زن از بوتاکس استقبال کرده اند. دلیل این استقبال مزایا و ویژگی های خاصی است که این روش دارا می باشد. از مهم ترین مزایای این روش به موارد زیر اشاره کرد.

 

  • یکی از مهم ترین مزایای این روش، رفع چین و چروک های صورت و جوانسازی پوست می باشد. افراد توجه زیادی به زیبایی صورت خود دارند و می توانند از این روش استفاده کنند.
  • یکی از جنبه های درمانی بوتاکس، کمک به درد مفاصل می باشد. می توان به وسیله ی این روش، درد های مفاصل را کاهش دهد.
  • از مزایا دیگر بوتاکس می توان به کاهش درد های میگرنی اشاره کرد. طبق تحقیقات می توان بیان کرد که این روش اثرات مثبتی در این زمینه داشته است. 
  • کمبود عوارض این روش نسبت به روش های دیگر، از مهم ترین مزایای بوتاکس به شمار می رود. 

 

اثرگذاری بوتاکس

 

بوتاکس یکی از روش های پیشگیرانه برای ایجاد چین و چروک روی پوست صورت می باشد. قبل از به وجود این مشکلات می توان از این روش درمانی استفاده کرد تا اثرات آن بیشتر مشاهده شود. این روش در واقع وظیفه ی ریلکس کردن عضلات را بر عهده دارد به همین سبب باید آن را قبل از ایجاد مشکل استفاده کرد. بهترین زمان برای استفاده و اثرگذاری این روش، در سنین جوانی است. زیرا با بالا رفتن سن، این روش اثرات کمتری خواهد گذاشت.

 

این روش درمانی می تواند از یک تا ده روز طول بکشد و افراد نیز می توانند نتایج حاصل از آن را به سرعت مشاهده کنند. مشاهده ی این نتایج از چند روز بعد از انجام بوتاکس قابل مشاهده است و نتیجه ی نهایی را نیز می توانید بعد از دو هفته به صورت کامل مشاهده کنید. البته باید بدانید که گیرایی بدن هر فرد، با فرد دیگر متفاوت است و زمان اثرگذاری آن نیز متفاوت می باشد. 

 

یکی از مهم ترین نکات در مورد این روش درمانی، دائمی نبودن آن ها می باشد. استفاده از این سم، عضلات فلج می شوند و قدرت حرکتی خود را از دست می دهند، اما این فلجی و ناتوانی در حرکت، تنها چهار ماه دوام دارد و بعد از این زمان، باید انجام بوتاکس دوباره انجام شود تا ماندگاری آن بالا برود و فرد بتواند از آن رضایت کافی داشته باشد. 

 

چه افرادی نباید از این روش استفاده کنند؟

 

همه ی افراد نمی توانند از این روش استفاده کنند. مهم ترین آن ها شامل موارد زیر می شود.

 

  • افرادی که کمتر از 18 سال و بالاتر از 75 سال سن دارند.
  • افرادی که بیماری قلبی و عروقی دارند.
  • افرادی که در قسمت مورد نظر دچار عفونت و تبخال هستند.
  • خانم های شیرده و باردار نباید از این روش استفاده کنند.
  • افرادی که از دارو های ضد انعقاد خون استفاده می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا