دسته‌بندی نشده

4 مدل فیبروز ابرو و تفاوت آن با تاتو

فیبروز ابرو

فیبروز ابرو همانند دیگر فرایندهای آرایشی و زیبایی می باشد که طرفداران زیادی دارد. امروزه انجام اعمال زیبایی طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است؛ می‌توان گفت که بالای نیمی از جمعیت جهان حداقل یک عمل زیبایی انجام داده اند. بنیان گذار روش زیبایی فیبروز، یک شرکت در کشور صربستان است. فیبروز امروزه در بسیاری از کشور ها مورد استفاده قرار می گیرد.

فیبروز، یکی از روش های نیمه دائمی آرایشی است. این عمل برای زیبایی ابرو انجام می شود. فیبروز ابرو با استفاده از یک سری سوزن یکبار مصرف و توسط دست انجام می شود. سوزن های مورد استفاده برای فیبروز در لابه لای ابرو، هاشور و سایه ایجاد می کنند. در واقع فیبروز ابرو با هدف برطرف کردن ایراد ها و نواقص ابرو انجام می‌شود و می‌تواند طرح و رنگ های خاص و مختلفی داشته باشد.

همانطور که گفته شد فیبروز ابرو یک روش نیمه دائمی است؛ یعنی اگر مدتی بگذرد فیبروز کمرنگ شده و در نهایت از بین می‌رود. افرادی که می خواهند نواقص و به اصطلاح قسمت های خالی ابرو خود را اصلاح کنند؛ فیبروز یکی از مناسب ترین و طبیعی ترین روش هایی است که می توانند انجام دهند.

مراحل انجام فیبروز ابرو

برای انجام فیبروز ابتدا باید خطوط تاج ابرو اجرا شوند. نکته مهم در فیبروز این است که هر خط باید دو بار در این قسمت تکرار شود. مرحله دوم شوک دادن به رنگ نامیده می شود. در طی زمان 3 الی 4 دقیقه ابروها رنگ می گیرند و در این قسمت باید بی حس کردن انجام شود. یک نکته قابل توجه در فیبروز این است که فرد از 10 روز قبل نباید ابروهای خود را رنگ کرده باشد. همچنین رنگی که در فیبروز استفاده می‌شود نباید زیاد روشن باشد.

 در مرحله بعدی از انجام فیبروز باید دم ابرو و آرک اجرا شوند. برای اینکه فیبروز کمرنگ نباشد باید ضخامت استروک ها دوبرابر شوند. بهترین پوست هایی که فیبروز روی آنها انجام می‌شود؛ پوست های خشک و نرمال هستند.

 

مراحل انجام میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ ابرو یکی دیگر از روش های زیبایی است. میکروبلیدینگ به طوری است که توسط یک سری ابزار خاص، طراحی ابرو انجام می شود. نتایج حاصل از میکروبلیدینگ میتواند 12 الی18 ماه طول بکشد. میکروبلیدینگ در ناحیه ابرو برش ایجاد می کند و رنگ دانه ها در محل برش قرار می گیرند.

 

1فیبروز ابرو

 

تفاوت مکانیسم میکروبلیدینگ و فیبروز

فیبروز ابرو و میکروبلیدینگ هردو، از روش های اصلاح سازی و زیبایی ابرو هستند. میکروبلیدینگ ابرو روشی نیمه دائمی است که در آن با استفاده از یک سری سوزن های ریز و خراشیدن پوست، رنگدانه ها را زیر پوست وارد می کنند. میکروبلیدینگ توسط سوزن های مخصوص انجام می شود. این سوزن ها از جنس تیتانیوم هستند و معمولا نمی توانند زخم های عمیقی را در سطح پوست ایجاد کنند. دو نکته مهم در ارتباط با سوزن ها این است که اولا سوزن نباید در طول انجام میکروبلیدینگ حرکت کند؛ دوم هر سوزن یکبار مصرف است.

 

در تعریف فیبروز ابرو گفتیم یک تکنیک جدید برای ایجاد هاشور در ابرو است. در فیبروز، شکل ابرو ها با توجه به فرم صورت اصلاح می‌شود. تیغه های مورد استفاده در فیبروز از بالاترین کیفیت برخوردار هستند و می‌توانند خیال مشتری را راحت کنند. این موضوع در صورتی است که  تیغ های مورد استفاده در میکروبلیدینگ ابرو بسیار ارزان تر و در دسترس هستند. رنگ های مورد استفاده در فیبروز از مواد ارگانیک و فاقد فلزات سنگین می باشند. این موضوع باعث شده که به راحتی جذب پوست شوند و ابرو جلوه طبیعی داشته باشد.

بنابراین فیبروز و میکروبلیدینگ هر دو به صورت دستی انجام می شوند؛ با این حال فیبروز ابرو دارای استاندارد های بیشتری است. کیفیت بیشتر سوزن مورد استفاده در فیبروز از دیگر نکته های حائز اهمیت است. هزینه فیبروز بسیار مناسب است و ظاهر طبیعی تری دارد.

 

2ظرافت فیبروز ابرو

هزینه فیبروز 

فیبروز ابرو همان طور که گفته شد؛ یکی از روش های زیبایی ابرو است. عوامل مختلفی در هزینه فیبروز ابرو موثر است. از این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1: مرکزی که برای فیبروز ابرو به آنجا می روید.

2: مهارت فردی که فیبروز ابرو انجام می دهد.

3: کیفیت مواد و ابزار فیبروز ابرو

 

بنابراین هزینه فیبروز ابرو از شهری به شهر دیگر با توجه به معیارهای گفته شده می تواند متفاوت باشد.

3رنگ فیبروز ابرو

 

فواید فیبروز ابرو

از مهمترین مزایای فیبروز ابرو، می توان به طبیعی بودن آن اشاره کرد. با استفاده از فیبروز می توان ابروها را کاملا قرینه کرد. از دیگر فواید فیبروز ابرو این است که می توان بدون اینکه ابرو را از حالت طبیعی خارج کرد؛  قسمت های مختلف ابرو مثل تاج ابرو را پرتر نشان داد. در این روش میتوان ابرو را بلند یا کوتاه‌تر کرد. از خوبی های دیگر فیبروز ابرو این است که به راحتی پاک می شود. در فیبروز به علت تزریق سطحی درد کمتری حس میکنید و ابرو حالت ظریف تری دارند.

 

معایب فیبروز ابرو

از معایب فیبروز ابرو می توان به حساسیت بعد آن اشاره کرد. عده ای از افراد هستند که بعد از فیبروز به حساسیت‌های پوستی دچار می‌شوند. جدی ترین مشکل حاصل از فیبروز ابرو عفونت است. یکی دیگر از مشکلات فیبروز ابرو سوزن هایی است که در آن استفاده می شود. این سوزن ها اگر باعث خونریزی شوند می توانند بیماری هایی مثل ایدز یا هپاتیت را انتقال دهند.

 

افرادی که تاتو ابرو انجام داده باشند؛ نمی توانند عمل زیبایی فیبروز را انجام دهند. خانم های باردار و خانم هایی که در دوران قائدگی هستند نیز نمی‌توانند از این روش استفاده کنند. این محدودیت به خاطر تغییر در هورمون ها است. حتما به این مورد توجه کنید که فیبروز ابروی خود را در مراکز معتبری انجام دهید. این تذکر به این خاطر است که باید از کیفیت رنگ و ابزار مورد استفاده مطمئن شوید. استفاده از رنگ نامرغوب علاوه بر اینکه ماندگاری ندارد؛ می تواند باعث آسیب به پوست شما شود.

 

3تکنیک های فیبروز ابرو

 

تفاوت فیبروز و تاتو چیست؟

همه ما می دانیم داشتن ابروهای پرپشت و خوش حالت در زیبایی چهره تاثیر بسیار زیادی دارد. برای این زیبایی، روش های مختلفی وجود دارد. تا اینجا فیبروز و میکروبلیدینگ را گفتیم.  در این بخش به تفاوت فیبروز با تاتو می پردازیم. تاتو یکی از ابتدایی ترین روش های طراحی ابرو است. در این روش جوهر به طور یکدست و پیوسته و همچنین غیر طبیعی به پوست تزریق می‌شود.

 

 

 از معایب جدی تاتو ابرو این است که پاک کردن آن کار دشواری است؛ چون جوهر به لایه های عمیق پوست تزریق می‌شود. حتی در صورت پاک کردن تاتو مقداری از جوهر زیر پوست می ماند. تفاوت فیبروز با تاتو در این است که بر خلاف تاتو، فیبروز به عمق پوست نفوذ ندارد، کار پاک کردن آن راحت تر است و بعد از پاک کردن اثری از آن نمی ماند. فیبروز نسبت به تاتو بسیار طبیعی تر است و امکان قرینه سازی ابرو برای آن وجود دارد.

 

فیبروز ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

امروزه، روش های زیبا سازی ابرو طرفداران زیادی دارد؛  هر کدام از این روش ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. فیبروز یکی از این روش ها به صورت نیمه دائمی است. فیبروز ابرو غالباا برای افرادی که ابروهای شان دارای نواقصی است مناسب می باشد. به طور کلی فیبروز ابرو می تواند یکی از گزینه های زیبایی ابرو برای افراد زیر باشد:

1: افرادی که ابروهای غیر قرینه دارند: معمولا قرینه نبودن ابرو یک مشکل ارثی است. این مشکل، با انجام فیبروز و ترمیم آن به مدت یک سال قابل حل شدن است. بعد از گذشت یک سال ابروها حالت طبیعی و قرینه به دست می آورند و نیازی به هاشور ابرو ندارند.

2: افرادی که شکستگی ابرو دارند: برخی افراد به علت های مختلف دچار شکستگی ابرو هستند. از این علت ها می توان به تصادفات و عمل های جراحی اشاره کرد. معمولاً در محل شکستگی، رشد ابرو دچار مشکل می‌شود؛ که این مشکل با فیبروز ابرو قابل حل شدن است و می‌توانید آن قسمت را با فیبروز بپوشانید.

3: افرادی که ابروهای کم پشت دارند:  برخی از افراد به طور ارثی یا با استفاده از رژیم غذایی نامناسب یا استفاده مداوم از رنگ های شیمیایی، ابروهای کم پشت دارند. این افراد به جای استفاده از مداد ابرو می توانند برای قسمت هایی که ابروهای شان کم پشت است از فیبروز ابرو استفاده کنند.

4: افرادی که وقت رسیدگی به ابروهای خود را ندارند: همان طور که گفتیم پرپشت بودن و همچنین مرتب بودن ابرو ها تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارد. با این وجود، افرادی هستند که به علت شاغل بودن یا علاقه نداشتن به کارهای آرایشی، وقت رسیدن به ابروهای خود را ندارند. بهترین گزینه برای این افراد فیبروز ابرو است؛ تا همیشه ابروهای مرتبی داشته باشد.

 

فیبروز ابرو چقدر ماندگاری دارد؟

ماندگاری فیبروز ابرو برای افراد، بسیار مهم و حائز اهمیت است. مراقبت خود فرد در این موضوع تاثیر بسیار زیادی دارد. در بیشتر افرادی ک فیبروز ابرو انجام می دهند؛ می توان یک الی سه سال ماندگاری را مشاهده کرد. به طور کلی عوامل مختلفی در ماندگاری فیبروز ابرو تاثیر دارند که در ادامه به آن اشاره می کنیم:

1: عمق هاشور ابرو: این مورد به خود فردی که فیبروز را انجام می دهد بستگی دارد. همان طور که گفتیم؛ فیبروز یک عمل دستی است. حال هرچه عمق هاشور در پوست بیشتر باشد ماندگاری نیز بیشتر است.

2: نوع پوست: از تاثیرگذارترین موارد، در ماندگاری فیبروز، نوع پوست است. هرچه پوست فردی که فیبروز انجام می دهد چرب تر باشد ماندگاری، کمتر است. می توانید پس از انجام فیبروز، اسکراپت صورت انجام دهید تا ماندگاری فیبروز بیشتر شود.

3: تغییر هورمون: دوران قائدگی، شیردهی و بارداری از دوران هایی است که میزان هورمون ها در بدن تغییر می کند. این مورد باعث می شود تا بگوییم بهتراست صبر کنید  تا این دوران تمام شود و بعد به انجام دادن فیبروز اقدام کنید.

4: رنگ های مورد استفاده: برای ماندگاری فیبروز ابرو می توانید از رنگ های سری supe استفاده کنید. رنگ هایی که برای فیبروز ابرو استفاده می‌شوند از قیمت‌های بالایی برخوردارند. بنابراین به مراکزی که فیبروز را با قیمت پایین انجام می دهند اعتماد نکنید.

4ترمیم تاج ابرو

 

طرح فیبروز دخترانه چگونه است؟

به طور کلی، انجام فیبروز به علت طبیعی بودن می تواند گزینه خوبی برای دختران باشد. اکثر دختران تمایل دارند که ابروهای پرپشت و طبیعی با حفظ حالت دخترانه داشته باشند. دخترانی که می خواهند فیبروز انجام دهند می‌توانند با اصلاح ناحیه تاج ابرو و قسمت های کم پشت زیبایی خود را چند برابر کنند. فقط دقت کنید که این کار را در مراکز معتبر و مورد اطمینان انجام دهید.

نحوه انجام فیبروز ابرو

برای فیبروز ابرو ابتدا باید حساسیت ها و پوست مشتری بررسی شود. چک کردن اینکه مشتری از قبل تاتو یا عمل مشابه انجام نداده باشد بسیار مهم است. پس از بررسی این موارد انتخاب طرح و رنگ دلخواه انجام می شود.  این انتخاب با توجه به فرم صورت مشتری و به سلیقه او انجام می شود.

 در مرحله بعد، از انجام فیبروز با استفاده از ابزارهای مربوطه طرح اولیه کشیده می‌شود تا در حین انجام کار فیبروز کار دچار خطا نشود. نکته مهم این است که طراحی باید از سمت تاج ابرو شروع و به سمت دم ابرو پیش رود. دقت شود هر خط باید دوبار رسم شود. اگر رنگ ابرو تیره شد نگران نباشید چون بعد از دو الی سه روز کمرنگ تر می شود.

 

5ابزار فیبروز

 

انواع مدل های فیبروز ابرو

هاشورهای ابرو در فیبروز، مدل های مختلفی دارد. افراد می‌توانند این مدل را بر اساس سلیقه خودشان انتخاب کنند. معمولا فیبروز کارها بر اساس فرم صورت افراد مدل هایی را به آن ها پیشنهاد می‌دهند. مدل های فیبروز ابرو مختلف هستند که از آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد که هر کدام مدل خاصی دارند:

 

1: spine 3: اولین مدل از فیبروز در بین مردم به مدل تیغ ماهی شناخته شده است. نقطه کانونی را برای این مدل از فیبروز می توانیم در انتهای ابرو تعریف کنیم.

2:  spine 5: مدل spine 5 یکی از مدل های پرطرفدار است. این مدل، درمیان مردم به مدل ابروی آسیایی معروف شده است. نقطه کانونی برای این مدل بین ابتدا تا قوس ابرو تعریف می شود.

3: spine 6 سومین مدل از مدل های فیبروز ابرو به ابروی کلاسیک معروف است. برای این روش نقطه کانونی را در قوس پایینی ابرو تعریف می کنیم.

4: upper spine: در این روش که یکی دیگر از روش های پرطرفدار است تمام هاشور ها در بالای ابرو قرار می گیرند. این موضوع به این خاطر است که در این روش نقطه کانونی در بالای ابرو قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا