دکتر و متخصص کودکان و اطفال

دیابت نوع 1 در کودکان

 کودکان مبتلا به دیابت نوع 1

5علائم شایع دیابت نوع 1 در کودکان

 درمان دیابت نوع 1 بسیار مهم است. به همین دلیل شناخت علائم در صورت آسیب دیدن فرزندان شما باعث می شود که آنها به درستی درمان کنند و زندگی سالم را  ادامه دهند.

دیابت نوع 1 در کودکان اغلب تشخیص داده نمی شود زیرا علائم اولیه بدون توجه به بیماری های دیگر شناخته می شوند.

هنگامی که به آن دیابت نوجوان گفته می شود ، در صورت عدم کنترل مناسب ، این بیماری می تواند کشنده باشد.

 کودکان مبتلا به دیابت نوع 1

پنج علامت شایع که باید مراقب باشید شامل موارد زیر است:

  1. خیس کردن تختخواب یا ادرار مکرر

کودکان مبتلا به دیابت ممکن است بارها و بارها ادرار کنند.بعضی اوقات ، کودکان کوچکتر ممکن است به طور غیر منتظره مخیس کردن رختخواب را شروع کنند.

میزان دفع ادرار نیز ممکن است افزایش یابد ، که ممکن است با تشنگی شدید همراه شود.کودکان مبتلا به دیابت نوع 1 اغلب نوشیدنی های شیرین و سرد را میل می کنند.

دیابت نوع 1 در کودکان

  1. کاهش وزن

کاهش وزن غیر قابل توضیح علائم بسیاری از بیماری ها است ، اما همچنین یک علامت شایع دیابت نوع 1 است که در مراحل اولیه خود پیشرفت کرده است.کاهش وزن ممکن است با افزایش قابل ملاحظه ای اشتها همراه باشد.کاهش وزن یک علامت جدی است که موجب دخالت سریع پزشک می شود.

  1. تاری دید

دیابت درمان نشده اغلب می تواند باعث ایجاد تغییر در بینایی ، از جمله تاری دید شود.در حالی که بزرگسالان ممکن است به سرعت متوجه تغییر شوند ، بسیاری از کودکان چنین نمی کنند.

کودکان خردسال که نمی خوانند ، حتی کمتر احتمال دارد که متوجه تغییر شوند.نظارت بر بینایی فرزند شما مهم است. قرار ملاقات های منظم بینایی سنجی را از دست ندهید ، که به شما در پیشبرد یک مشکل کمک می کند.

4- ضعف

بسیاری از کودکان مبتلا به دیابت تشخیص داده نشده ممکن است همیشه احساس خستگی یا ضعف کنند.دیابت نوع 1 درمان نشده در کودکان ممکن است باعث ایجاد خواب آلودگی شود.خستگی غیر قابل توضیح که بیش از چند روز ادامه دارد باید با پزشک در میان گذاشته شود

.5- عفونت مخمری (قارچی)

عفونت های مزمن مخمری در دختران نیز یک علامت شایع دیابت است.در بچه های بسیار جوان ، عفونت مخمر ممکن است به عنوان جوش پوشک ماندگار ظاهر شود

جوش پوشک باید طی 72 ساعت علائم قابل توجهی از پیشرفت را نشان دهد.جوش که چند روز بیشتر طول بکشد یا بدتر شود باید توسط پزشک معالجه شود.درمورد نگرانی های خود با یک متخصص کودکان صحبت کنید

تشخیص زودرس دیابت نوع 1 می تواند دشوار باشد ، زیرا بسیاری از این علائم در کودکان سالم وجود دارد.

به عنوان مثال افزایش اشتها می تواند نشانه دیابت باشد اما در بین کودکان در حال رشد نیز شایع است.

بنابراین ، در صورت مشاهده هرگونه علائم متداول دیابت ، آنها را فوراً به پزشک اطفال فرزند خود معرفی کنید. دیابت به راحتی با آزمایش ساده قند خون تشخیص داده می شود.

شناخت علائم دیابت نوع 1 اولین گام اساسی برای تشخیص است. عفونتهای مکرر و عفونت مخمری ، ضعف یا تشنگی می توانند نشانه های اولیه لازم برای آزمایش سطح قند خون فرزند شما باشند.

هایفوتراپی در تهران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا