تعریف ریزش مو

در حالی که ریزش مو برای کسانی که از روش های زیبایی خاصی استفاده می کنند می تواند موقتی باشد، برای برخی نیز دائمی و غیر قابل برگشت خواهد بود. با مشاهده علائم و نشانه های از دست دادن مو مراجعه به پزشک برای جلوگیری از ریزش بیشتر مو بسیار کمک کننده می باشد.

ریزش مو در مردان که معمولا با نام طاسی شناخته می شود، شامل از دست دادن مو و یا عقب رفتن خط مو در بالا و جلوی سر می باشد. ریزش مو معمولا وراثتی بوده و بر اثر حساسیت مو نسبت به هورمون دی هیدروتستوسترون ایجاد می شود که باعث ضعیف شدن فولیکول مو می شود. به طور متوسط ۵۰ درصد از مردان ۵۰ ساله دارای طاسی سر می باشند. در بیشتر موارد کسانی که ریزش مو دارند به طور کلی سالم بوده و به ندرت توسط یک بیماری ریزش مو پیدا کرده اند. ریزش مو در ابتدا به شکل نازک شدن تدریجی موها که ممکن است ناراحتی فکری زیادی هم ایجاد کند ظاهر می شود و گاهی اوقات می تواند به پایین آوردن اعتماد به نفس  و حتی افسردگی منجر شود. برای کاهش سرعت ریزش مو و یا حتی متوقف کردن آن می توان از محصولاتی مانند می نوکسیدیل، Propecia، داروهای گیاهی، داروهای خوراکی و یا تکنیک های جراحی کمک گرفت.

5049

 

 

 

 

 

پیوند مو چیست؟

 پیوند مو یک عمل جراحی است که با استفاده از موهای موجود در منطقه پرمو و انتقال آنها به ناحیه آسیب دیده انجام می شود. این به این معنی است که فرد باید در ناحیه  پشت و دو طرف سر دارای موی کافی باشد تا به عنوان مناطق اهدا کننده از آن استفاده شود. موی منتقل شده پس از گذشت مدتی رشد خواهد کرد.  در جراحی کاشت مو بعضی مواقع از یک تکنیک و گاهی بیش از یک تکنیک برای رسیدن به نتیجه استفاده می شود. نوع تکنیک قابل استفاده بستگی به وضعیت موی سر بیمار دارد. 

مقالات مرتبط  جوش - چه غذایی بخوریم

عمل کاشت مو یک جراحی سرپایی یک روزه است که معمولا با استفاده از بی حسی موضعی انجام می گیرد. در این روش، مو و فولیکول های مو از منطقه دهنده با استفاده از ابزارهای مخصوص به منطقه گیرنده منتقل می شود.

51

 

موهای جدید بخوبی رشد می کنند؟

اگر چه مو ها از محل دیگری به منطقه کاشت منتقل می شوند، اما محل جدید موها را به اصطلاح پس نزده و بافت جدید را به عنوان بافت خارجی نمی داند. اما به هر حال تشخیص انجام عمل و میزان کاشت مو به عهده جراح می باشد. تعداد جلسات مورد نیاز برای کاشت موها بستگی به ویژگی های بیمار ازجمله خصوصیات قسمتی از پوست سر که مورد جراحی قرار خواهد گرفت، دارد. عمل کاشت مو درمان طاسی سر نیست بلکه فقط یک اقدام موقتی است و شما را از ریزش موی بیشتر محافظت نمی کند. روند ریزش مو اغلب یک بیماری پیش رونده بوده و کاشت مو فقط برای پوشاندن نواحی ریخته شده می باشد و بر روی موهایی که بعدا خواهد ریخت تاثیری ندارد. برای جلوگیری از ریزش موی بیشتر باید درمانهای دیگر را انجام داد.

معمولا موهای جدید برای پشت سر گذاشتن زمان به اصطلاح خواب ریشه مو حدود ۹ ماه زمان نیاز دارند تا رشد یکنواخت داشته باشند. مویی در محل منطقه اهدا کننده رشد نخواهد کرد و با روشهای موجود موها به گونه ای برداشته می شوند که بعد از عمل جای موهای برداشته شده در زیر خواب موهای دیگر مخفی شوند.

52

ثبت نظر