موی سر یکی از عوامل زیبایی در انسان هاست و امروزه در میان جوانان داشتن مو یک ضرورت و نداشتنش نوعی عیب محسوب می شود. همین موضوع باعث پیدایش و افزایش روز به روز مراکز کاشت مو شده است که در این میان افرادی نیز در پی سود جویی هستند. تبلیغات گسترده در این زمینه موجب سردرگمی افراد برای انتخاب یک مرکز مجاز و مجهز شده است.
هر فرد بطور طبیعی در روز حدود ۱۰۰ تار موی خود را از دست می دهد. اگر این تعداد ریزش بیشتر از ۱۰۰ تارمو در روز شود، فرد به سوی کم پشت شدن موی سر و در نهایت طاسی می رود.

kasht-moo1

یکی از روشهای درمان کچلی کاشت مو است. در کاشت مو احتمال پیدایش عوارضی وجود دارد که این عوارض چند عامل می تواند داشته باشد:
۱- عدم تبحر کافی پزشک
۲- رعایت نکردن اعمال بعد از عمل توسط بیمار
مهمترین عارضه در کاشت مو عفونت می باشد که گاهی از عفونت ساده شروع شده و به تمامی بدن سرایت می کند.تبحر پزشک در جلوگیری و کنترل عوارض ناشی از کاشت مو بسیار موثر است، بنابراین برای کاشت مو باید به پزشکی مراجعه کرد که در این زمینه دارای توانایی و تبحر باشد.
یکی از جدید ترین روشهای کاشت مو که به تازگی در جهان مطرح شده است روش کاشت سلولهای بنیادی فولیکول مو است، که این روش هنوز فقط در سطح آزمایشگاهی بوده و بر روی انسان انجام نشده است.
هیچ گزارش تایید شده ای مبنی بر اینکه این روش بر روی انسان انجام شده و مشکلی پیش نیامده است وجود ندارد.
اگر ریزش مو با دارو درمانی برطرف نشود پزشک تایید خواهد کرد که روش کاشت مو برای بیمار مناسب است و با در نظر گرفتن اینکه بیمار دارای فشار خون، ناراحتی قلبی و بیماریهای دیگر نیست اقدام به کاشت مو خواهد کرد. اما بیمار نیز قبل از عمل باید از آنچه که بعد از عمل اتفاق خواهد افتاد به طور کامل اطلاع یابد.

مقالات مرتبط  بوی بد دهان

%d9%be%db%8c%d9%88%d9%86%d8%af-%d9%85%d9%88-2

چه کسانی برای کاشت مو مناسب هستند؟
افرادی که دارای طاسی هستند گزینه خوبی برای کاشت مو هستند اما به کسانی که دارای موهای کم پشت هستند کاشت مو توصیه نمیشود. سن مناسب برای کاشت مو ۲۸ یا ۲۹ سال به بالا می باشد چون اگر زودتر از این زمان اقدام به کاشت مو شود امکان دارد که موهای طبیعی شخص ریخته و ظاهر بدی ایجاد کند، مگر اینکه فرد در سنین پایین تر طاس شده باشد که در اینصورت میتواند کاشت مو انجام دهد.
آیا موهای کاشته شده دوباره میریزند؟
موهای کاشته شده از پشت سر و اطراف برداشته میشوند بنابراین امکان ریزش دوباره وجود ندارد چون این موها نسبت به هورمون دی هیدروتستسترون حساس نیستند.
آیا می توان مو را از شخص دیگری دریافت کرد؟
به دلیل عدم تطابق خصوصیات بافت سیستم ایمنی بدن اگر از موهای شخص دیگری استفاده شود بدن شخص پذیرنده موها را به اصطلاح نمیگیرد.
هدف ما
برای جراحی بینی و کاشت مو و یافتن دندانپزشک موردنظرتان به ما مراجعه کنید.
جراحی بینی پروسه ای است که یافتن بهترین پزشک متخصص در آن بسیار حائز اهمیت است.
در کاشت مو نیز همین اتفاق می افتد. در روند کاشت مو، یافتن بهترین پزشک مورد نظر شما وظیفه ماست.

ثبت نظر